Masáže

Klasická masáž


Klasická masáž je najstaršou liečebnou metódou v histórii ľudstva. Pravdepodobne vznikla už v praveku, keď si pračlovek na zmiernenie bolesti inštinktívne šúchal, tlačil a trel buchnuté miesto. Cieľom masáže je uvoľnenie, prekrvenie a zrelaxovanie napätého svalstva. Mala by sa vykonávať preventívne, pretože pravidelnou kvalitnou masážou je možné niektorým chorobám dokonca predísť, alebo potlačiť prvé príznaky bolestí, ktoré sú spôsobené dnešným rýchlym spôsobom života. Klasická masáž sa taktiež využíva pri doliečovaní, pričom priaznivo vplýva na zmeny, ktoré sú vyvolané prekonanými chorobami, fyzickou alebo psychickou záťažou. Výsledkom je uvoľnenie, relax, posilnenie zdravia a zvýšená odolnosť organizmu. Klasická masáž je vykonávaná množstvom hmatov. Taktiež pôsobí na lymfatický systém, zlepšuje jeho funkciu a urýchľuje odtok únavových a odpadových látok, vďaka čomu aj klasická masáž môže mať výrazný ukľudňujúci účinok.


Medová detoxikačná masáž


Medová masáž má svoje korene v rusko-tibetskom liečiteľstve. Prostredníctvom medu dostávame do organizmu množstvo prospešných látok, minerály a stopové prvky, vitamíny, enzýmy, hormón estrogén, antibioticky účinné látky. Súčasne prostredníctvom masáže medom dochádza k detoxikácii organizmu.
Medová masáž – detoxikačná pomáha pri všetkých ochoreniach spôsobených účinkom škodlivých chemických látok, či už zo životného prostredia alebo zo starých nevylúčených škodlivín z liekov.

Medová masáž
sa aplikuje na chrbát. Za pomoci špeciálnych hmatov dochádza pri medovej masáži k vylučovaniu toxínov cez pokožku, pričom sa tvorí žuvačkovitá hmota, ktorá sa po masáži z pokožky zotrie pomocou teplej vody.
Po detoxikačnej masáži medom môže prísť k prechodnému zhoršeniu zdravotného stavu (únava, bolesti hlavy, závrate, hnačka, svrbenie kože, kožné pupienky). Je to prejav detoxikácie organizmu, pretože masážou sa do krvného obehu uvoľní veľké množstvo toxínov. Tieto toxíny je potrebné čo najskôr vyplaviť z tela von, preto sa odporúča piť veľa tekutín a vhodné sú aj prechádzky na čerstvom vzduchu. Zhoršenie stavu zväčša po 2-3 hodinách prejde a budete sa cítiť veľmi dobre.
Pred masážou si prosím nenatierajte chrbát olejmi ani krémami a pánom s ochlpením na chrbte sa pred masážou odporúčame oholiť.Aromaterapeutická masáž


Pri aromaterapeutickej masáži prenikajú silice do organizmu a napomáhajú odstraňovať potiaže, priaznivo ovplyvňuje krvný obeh, nervový systém a trávenie, harmonizuje psychiku a telesné funkcie. Masáž je vhodná pri únave a prepracovaní. Aromaterapia pomocou éterických a rastlinných olejov pôsobí na ľudské telo celostne – holisticky. Éterický olej je aromaterapeutická látka, ktorá sa získava z rastlín čistým spôsobom bez pôsobenia chemických látok. Éterická zložka sa počas spracovania oddeľuje od vláknitej časti rastliny pomocou parovodnej destilácie, poprípade lisovaním za studena, a to v prípade citrusových plodov. Získavame 100% éterický olej. Vďaka svojej účinnosti majú tieto oleje veľmi široké využitie. Môže to byť forma inhalácie z aromalampy, kúpele – balneoterapia, zábaly a blahodárne masáže s terapeutickými účinkami. Pri aplikácii masáže pôsobíme nielen na úroveň fyzického tela, ale i na duševnú a psychickú rovnováhu človeka. Zlepšuje sa stav astmatikov, alergikov, ekzematikov. Vedomé a správne používanie éterických olejov pomáha odstrániť škodlivé emócie, ako napríklad agresivitu ( ylang ylang ), nenávisť ( jasmín ), apatiu, beznádej ( mandarínka ), rôzne strachy a obavy. Upokoja a potešia dušu človeka a zároveň privolávajú tie správne myšlienky.Senzuálna masáž


Senzuálna masáž je alternatívou medzi relaxačnou celotelotelovou masážou a tantrickou masážou. Pri tvorbe tohto konceptu sa vychádza z uvedomenia hraničnosti témy sexuality, vzťahu k telu a dotykom, intimite vzhľadom k našej kultúre a viere. Z ťažkostí komfortne si ustáť svoje hranice, ktoré máme my slovania ako širší národ vo všeobecnosti.

Senzuálna masáž je spojením viacerých masážnych a filozofických smerov. Vychádza z relaxačnej masáže, kraniosakrálnej biodynamiky, masáže lomi-lomi, čchi-kungu, aromaterapie a psychosomatického prístupu ako Bodywork a Dotyková terapia. Filozoficky sa v nej dajú najviac nájsť princípy Proces orientovanej psychológie, čiže prijatie a podporenie toho čo je, ako sa klient má a čo potrebuje v danej chvíli, období. A samozrejme podporení toho, čo je zakázka, aká je objednávka od klienta. Tak sa postupne dostávame z hlavy do srdca, odtiaľ do tela a ako celistvý človek preberáme zodpovednosť za to čo žijeme, šírime okolo seba a pomáhame tvoriť. Dostávame sa do tu a teraz. Láskavý k sebe, okoliu a ochotný nasledovať svoj hlboký sen. Pre všetkých,ktorí chcú prežiť príjemnú a vysoko intímnu masáž.

Niektorí volajú prostatu ako mužský bod G. Masáž tejto oblasti (prostaty) má liečivé účinky, pomáha predchádzať jej zväčšeniu a poruchám erekcie. Aj toto je cesta, ako si rozšíriť svoj obzor potešenia. Masáž prostaty začína masážou hrádze semenníkov, pokračuje smerom k análnemu otvoru. Počas masáže prostaty sa prevádza aj technika tantrickej masáže lingamu (penisu) do vyvrcholenia, ak si to klient želá.

Tantrická masáž


Tantrická masáž nie je neosobným či mechanickým postupom, ale naozajstným, často hlbokým stretnutím dvoch ľudí plným citlivosti, úcty a pozornosti k telu i duši prijímajúceho. Hoci má vopred daný rámec, je každá tantrická masáž unikátnym rituálom, vznikajúcim medzi prijímajúcim a dávajúcim v závislosti na ich vzájomnej energii. Forma sa teda s ohľadom na osobnosť klienta aj masérky líšia vo svojich detailoch, tantrické princípy i kvalita masážnych postupov však vždy zostávajú zachované. Priestor tu má aj dôverovanie intuícii a sledovanie energie prítomného okamžiku, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou každej tantrické masáže.

Tantrická masáž začína rituálom v stoji, ktorý je prejavom úcty k prijímajúcemu aj naladením jeden na druhého. Nemusíte pri ňom robiť vôbec nič, masérka sa už o všetko postará. Vy len sledujete, ako sa vaše zmysly prebúdzajú, pozornosť zostruje a vaším telom pomaly začína prebiehať ľahké chvenie. Vo chvíli kedy vás masérka objíme zisťujete, že prestávate premýšľať a už sa len oddávate pocitom a dotykom. Pri rituáli dochádza tiež k odkladaniu sarongu, ale pravdepodobne si to už ani nevšimnete.

Ani neviete ako a zrazu ležíte na pohodlnom futonu s búšiacim srdcom, celí tak nejako ľahkí. Nasleduje masáž zameraná na odstránenie napätia a stresu, za pomoci dlhých ťahov či príjemná masáž hlavy, chodidiel a trapézov. Potom Vás masérka pomocou horúcich uteráčikov, obohatených o vonné esencie uvedie do stavu hlbokej relaxácie a intenzívneho telesného prežívania. Scitlivené telo je potom masírované pomocou kožušiniek, pierok a iných hebkých predmetov tak, že vám už vzrušenie behá po celom tele. Vrcholom zmyslových pôžitkov je však olejová masáž celého tela teplým orientálnym olejom. Masírovaná bude každá jeho časť tak, aby sa celé telo uvoľnilo, relaxovalo a bolo rozmaznávané až na vrchol znesiteľnosti. Ako tak ležíte, zaplavení prežitkami, pomaly nastáva chvíľa, keď už to nemôžete vydržať ...

Vopred ste vedeli, že súčasťou tantrickej masáže je aj masáž intímnych partií (joni, lingam), ani v najmenšom ste si ale nevedeli predstaviť, aké to vlastne bude. Energia vám jazdí z pohlavia po chrbtici až do korunnej čakry a vy matne začínate tušiť, čo je tantra. Snažíte sa spomenúť si, čo vám masérka na začiatku hovorila o použití dychu a začínate sa sústrediť na to, aby ste prebudenú energiu stihli predýchať. Ruky dávajúcej masérky sú všade. Pomáha vám dýchať a rozvádzať energiu po tele a keď naberiete dych pokračuje a vedie vás ďalej a ďalej, hlbšie a hlbšie k vám samotným. Už nerozmýšľate, len ste, úplne odovzdaní a otvorení. Energia medzi vami je takmer hmatateľná. Nie ste vystavení žiadnemu tlaku, ani očakávaniam. Pomaly sa strácate v čase a priestore a máte pocit, že vaše telo je naplnené energiou, ktorá vás vyživuje a lieči.